Mirley - Elektronika i Programowanie
projekty, programy... wszystko o elektronice
M
RSS FB TW G+
Mirley.net Uruchomiona!
Lipiec 09, 2014
Nowa strona została uruchomiona i można przystąpić do jej testowania. Jak widać jest jeszcze wiele do zrobienia, a co najważniejsze przyszedł czas na uzupełnianie treści i opisy nowych artykułów. Z biegiem czasu będą też pojawiać się poprawione opisy projektów ze starej strony albo ich całkiem nowe wersje. O wszelkich uwagach można spokojnie pisać w komentarzach w tym wątku.

Co Nowego:

 • Strona statyczna - przede wszystkim zrezygnowano w ogóle z PHP, przy okazji starej strony straciłem już na tym dość nerwów. Obecnie na serwerze jest tylko HTML i kilka skryptów js.
 • Komentarze - komentarze zostały wprowadzone dzięki platformie DISQUS. Ułatwia to znacznie ich zarządzanie - z mojej strony, a od strony użytkowników nie jest wymagane zakładanie specjalnego konta na stronie. Można zalogować się kontem google, facebook, twitter a także kontem DISQUS'a. Dodatkowo unikamy tworzenia dodatkowej bazy danych i problemów z zabezpieczeniami.
 • Języki - wprowadzone zostały wersje językowe. Od tej pory artykuły będą pisane w języku polskim i angielskim. Jeśli ktoś pisze często na zagranicznych forach to proszę o podlinkowanie od czasu do czasu jakiegoś mojego artykułu.
 • Lista zawartości - w górnym menu strony dodano link do listy zawartości strony - można teraz łatwo odszukać interesujące treści w indeksie alfabetycznym
 • Karty Katalogowe - W lewym menu dostępny jest link do strony z kartami katalogowymi - strona ta zawiera krótkie opisy używanych w moich projektach komponentów oraz ich zdjęcia - fotografie jak się okazało są szczególnie ważne przy elementach mechanicznych i stykowych w celu łatwiejszej ich identyfikacji.
 • Menu Boczne - W opisach artykułów i projektów dostępne jest pływające menu boczne, zawierające spis treści danego artykułu. Ułatwia to szybką nawigację na stronie, przejście do początku komentarzy, bądź do załączników. Menu można w każdej chwili wyłączyć, a ponowne włączenie następuje za pomocą przycisku pod przełącznikiem wersji językowych.
 • Wykaz elementów - Wykaz elementów użytych w projekcie dostępny jest w postaci zwiniętej. Listę można rozwinąć przyciskiem "+". Obok każdego elementu dostępne są linki do karty katalogowej bądź fotografii, jeśli taki element jest zdefiniowany na liście dostępnych kart katalogowych.
 • Załączniki - obok prawie każdego z załączników widoczny jest jego podgląd. Poprawione też zostały opisy przy plikach płytek drukowanych ze względu na częsty problem z identyfikacją, która z płytek jest do termotransferu, a która nie.
 • Wzory matematyczne - wzory matematyczne kompilowane są obecnie na etapie wysyłania strony na serwer i prezentowane w postaci plików graficznych. Nie ma zatem możliwości, że skrypt na stronie przestanie nagle działać i żaden wzór nie jest prezentowany poprawnie.

W Planach:

 • Zawartość - zawartość strony ciągle będzie ulepszana o czym będzie można się niebawem przekonać. Będą po części pojawiać się nowe artykuły oraz poprawione wersje starych projektów.
 • Informacje o Elementach - informacje o elementach i ich fotografię będę uzupełniał na bieżąco, na razie dostępne jest kilka kart katalogowych oraz przykładowe zdjęcia.
 • Lista zawartości - w przyszłości może się okazać że będzie konieczne wrzucenie jakiejś wyszukiwarki do artykułów i/lub podział na kategorię
 • Zakup elementów - być może w porozumieniu ze sklepami internetowymi uda się wprowadzić zakup zestawów elementów do niektórych projektów, szczególnie jeśli są to elementy nietypowe.
 • Wersje PDF - w przyszłości może przydać się wersja pdf danego artykułu, bądź listy elementów - opcja do rozważenia dla stałych użytkowników.

Pytania i Komentarze:

comments powered by Disqus


Lipiec 19, 2018
Zasilacz do wzmacniaczy już opisany ...
Więcej …
Czerwiec 20, 2018
Moduł wykonawczy już opisany...
Więcej …
Więcej nowinek …

mirley.net
Polecane Strony